Aukce pro Athelas

Zveme vás srdečně na 1. ročník charitativní aukce konané pro Domácí hospic Athelas, nevyléčitelně nemocné pacienty a jejich blízké.

Výtěžek z celého krásného večera bude použit na péči o pacienty Domácího hospice Athelas Písek.

Necháváme vzniknout jedinečnému charitativnímu projektu, v němž chceme propojit svět dospělých i dětských umělců z Písku a okolí, protože věříme, že umění je uměním vždy, když chce lidská duše stvořit něco krásného bez ohledu na věk. A že z dětských malířů a sochařů jednou vyrostou ti velcí. Nechme je společně vystoupit z běžných dní a zazářit během jednoho večera ve prospěch dobré věci – poslání Domácího hospice Athelas Písek. 

Autorkami nápadu jsou Kateřina Literáková a Štěpánka Činátlová, které věří, že i když člověk nebo organizace něco neumí, nic jí nebrání se to naučit – třeba i aukci uměleckých děl.

Večerem nás provedou skvělé moderátorky (a zároveň licitátorky): Kateřina Etrychová a Naděžda Hávová 

Čestný host: paní Veronika Freimanová

Záštita: senátor MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA a PhDr. Jiří Prášek, ředitel Prácheňského muzea

Hudbou duši nasytí: violoncellistka Sylva Jablonská a pěvecký sbor Stříbrné větry 

Tancem potěší: žáci ZUŠ Písek tanečního oboru paní učitelky Evy Rohanové 

Dražit budeme nejen obrazy, ale i darované deštníky, keramiku a obrázky z dílen učitelů výtvarného oboru ZUŠ Písek – paní Mgr. Lenky Termannové, pana Mgr. Michala Jakeše, paní Mgr. Lucie Boháčové a paní Marcely Bláhové.

Aukce ve skutečnosti neumíme. Tato je první, o kterou se pokusíme. Jsme hospic. Pečujeme o nevyléčitelně nemocné lidi, kteří chtějí své poslední dny dožít doma. Ale věříme, že když přinášíme na svět něco dobrého nebo krásného, vždy se najde dost lidí se srdcem na pravém místě, kteří nás podpoří. 

Děkujeme, že přijdete a pomůžete nám zapsat do historie hospice, Městské knihovny Písek i města Písku první skutečnou charitativní aukci (i s kladívkem).